Geoblog.pl    Marpha    Podróże    Z bobasem po Polsce    Śpioszek
2017

Śpioszek

Polska, Warszawa

Oj tak, wymarzony stan dziecka dla rodziców w czasie podróży - bobas śpi i przesłał prawie cala drogę spał, poza wizytą w McDonald ;) tak trzymać :D juz jutro jedziemy dalej...
Tym czasem mała refleksja:
My z mężem uwielbiamy podróżować. Gdy w naszym życiu pojawił się Roberto, słyszeliśmy: „no to teraz Wam się skończy”, „Podróżować z niemowlakiem? Chyba zwariowaliście! Taki maluszek w domu powinien. W swoim łóżku spać, o określonych porach." A my, jakby na przekór, w domu nie siedzimy. Robert doskonale przystosował się do „trybu podróżników” i czerpie z niego całą masę radości. Gdy miał 8 tygodni, byliśmy na pierwszym wyjeździe w Poznaniu i Kołobrzegu. Potem na Śląsku. Gdy miał 4 miesiące, ruszyliśmy do Warszawy. Gdy Robert miał 5 miesięcy, pierwszy raz pojechaliśmy za granicę – do Wiednia. Czy jesteśmy egoistami? Pewnie tak – bardzo lubimy podróżować, zwłaszcza, że są ku temu okazje – np. urlop macierzyński pozwalający na długie podróże. Czy odbiło się to negatywnie na naszym dziecku? Nie sądzę! Roberto nie choruje, nie ma też żadnych obiektywnych danych, które mówią, że niemowlakowi w podróży jest gorzej niż w domu. Po za tym na pierwszy wyjazd z 2-miesięcznym dzieckiem namówił nas pediatra, zeby uciec od krakowsiego smogu. Tym razem wyjechaliśmy na 2 tygodnie ale już w drugiej połowie sierpnia wybieramy sie na urlop 3- tygodniowy :)

GosiaL
GosiaL - 2017-07-07 22:12
Spanie dziecka w podrozy-rzecz bezcenna!

Marpha - 2017-07-07 23:42
Przetestowaliśmy z Roberto na dotychczasowych wyjazdach różne godziny i najlepiej w jego przypadku jest wyjeżdżać po 17 :) w 99 % większość, nawet dlugiej drogi, jest w stanie przespać :)

agula
agula - 2017-07-08 09:39
Zgadzam sie :) Szykuje się super wyprawa.

genek
genek - 2017-07-08 20:08
Powodzenia. Podróże z dzieckiem najlepiej zacząć , gdy jeszcze nie przyszło na świat :))) , ale w wieku noworodkowo-niemowlecym też jest OK. Tekstów w stylu: dziecko nic nie będzie pamiętać , jesteście egoistami , nieodpowiedzialni , przecież to niebezpieczne i skąd macie na to kasę nie uda się Wam ominąć , ale olewajcie to i róbcie swoje. Szerokości!!!

Marpha - 2017-07-08 22:11
Dziękujemy :) Podróżujemy od dawna, i mały już z nami podróżował jak byliśmy jeszcze w jednopaku :) o tym w zeszłorocznym wpisie. Wspomnienia natomiast i refleksje w dzisiejszym, nowym wpisie :)

Izabela Marchwińska Tomasz Marchwiński
Zasoby: 170 wpisów170 214 komentarzy214 700 zdjęć700 1 plik multimedialny1